Spřáteluji.Pište do komentíků... <3
etushinQ_ua_^^" alt="©-^^[P]etushinQ_ua_^^" class="center"]

žirafy

30. srpna 2008 v 12:11 | anna

Žirafa Rothschildova

(Giraffa camelopardalis rothschildi)

A - Rothschild´s girrafe
N - Rothschildgirrafe

Třída:
savci, Řád: sudokopytníci, Čeleď: žirafovití

Zeměpisné rozšíření: Afrika jižně od Sahary
vyhledávání:
Afrika
Biotop: savana a buš
vyhledávání:
travnaté území
Potrava: Listí a větve stromů, zřídka tráva. Dlouhý jazyk (až 50 cm) a husté sliny umožňují žirafám otrhávat listy i na trnitých větvích stromů a keřů.
vyhledávání:
části rostlin
Rozměry: Výška v kohoutku 2,7-3,3 m, celková výška 4,5-5,8 m (rekord byl u samce vysokého téměř 7 m), délka ocasu 90-110 cm, hmotnost 700-1100 kg. Samice jsou o něco menší a okusují koruny stromů zdola, zatímco vyšší samci se živí shora, čímž dodávají korunám kapi
Rozmnožování: Samice je březí 14-16,5 měsíce a rodí 1 mládě ve stoje. Novorozeně je vysoké až 180 cm a už za půl hodiny se pokouší postavit.
Věk: 30-36 let
Zajímavosti: Je to nejvyšší savec, přesto má pouze 7 krčních obratlů jako většina ostatních druhů savců včetně člověka. Pohybuje se mimochodem, pohybuje tedy oběma nohama na jedné straně těla současně. Žirafa není němá, ale ozývá se jen zřídka. Při soubojích se samci přetlačují krkem, proti nepřátelům se však žirafa velice účinně brání kopáním zadníma nohama. Žirafy spí málo, během 24 hodin jen asi 20 minut, jinak odpočívají ve stoje. V zoo, kde se cítí bezpečně, si lehají mnohem častěji než v přírodě.
Kde ho najdete: Skupina žiraf vedená samcem Šimonem se v létě 2001 přestěhovala do nového pavilonu zvaného Africký dům, jenž je situován za silnicí a je spojen s pětihektarovým výběhem. Návštěvníci přecházejí po dřevěné lávce na terasu a do pavilonu. Dne 12. prosince 2001 se tu narodilo vůbec první mládě - sameček Simon. Od 26. června 2003 chodí skupina žiraf do velkého výběhu, kde je uvidíte celé léto.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama