Spřáteluji.Pište do komentíků... <3
etushinQ_ua_^^" alt="©-^^[P]etushinQ_ua_^^" class="center"]

Vyrob si sám!!!

29. srpna 2008 v 20:48 | Anna
Květiny z papíru kvetou po celý rok. Mohou z nich být moc pěkné dárky k narozeninám nebo k svátku. Můžeš je upravit do vázy - samozřejmě bez vody - nebo z nich uvít kytici.
Papírová růže vypadá při troše šikovnosti jako živá.

Co budeš potřebovat :
OdrážkaKrepový papír
OdrážkaKousek vaty
OdrážkaBezbarvé lepidlo
OdrážkaNitě
OdrážkaDrát (špejli) na stonek
OdrážkaTenký drátek
OdrážkaTužku
OdrážkaNůžky
Jak na to:
Ustřihni si kousek drátu na stonek o délce cca 35 cm. Na jeden konec drátu namotej kousek vaty a omotej ho kouskem růžového krepového papíru potřeného lepidlem.
Okvětní lístky zhotov z pruhu krepového papíru asi 80 cm dlouhého a 8 cm širokého. Přelož ho po délce čtyřikrát na polovinu.
Přeložený krepový papír nahoře zastřihni dokulata. Nyní roztáhni pruh krepového papíru. Je na něm 16 okvětních lístků.
Okolo vrcholu stonku nyní omotej okvětní lístky. Aby se tvá růže podobala té skutečné co nejvíce, přehni vnitřní lístky směrem ven.
Přivaž květ ke stonku nití stejně, jak vidíš na obrázku. Potom udělej stejným způsobem dvě poupata, ale o polovinu menší. Připevníš je později.
Teď si připravíme listy.
Vystřihni si z krepového papíru zelené barvy tvar listu. Každý hotový list se skládá ze dvou stejných dílů. Ustřihni si kousek tenkého drátku, velmi se osvědčil včelařský, asi o 5 cm delší, než je list.

Potři jeden díl listu lepidlem a doprostřed polož drátek. Potom přilep druhý díl listu, tak aby drátek zakryl. Vyrob si 4 hotové listy.
Připoutej každý list pevně drátkem ke stonku. Všechny čtyři listy pěkně vedle sebe jako na obrázku.
Vezmi si již vyrobená poupata a pevně je přichyť ke stonku pruhem zeleného krepového papíru. Stonek celý obal, až dolů, tak aby byl celý drát, z kterého je stonek tvořen, schovaný v krepovém papíru. Dole stonek zalep, aby se krepový papír nerozbaloval.
Růže je hotová a pokud si jich vyrobíš víc a třeba i v jiných barvách, můžeš si je vložit a naaranžovat ve váze.
Tuhle růži jsem doma zkoušela a kdyz se vam povede tak to vypada mocinky pekne...znáte nejaky vyrobek ci jste sami udelali?napiste do komentiku a ja je zverejnim do blogu!!!Za nejhezci udelame diplomek!!Takze do kometiku napis co chces za obrazek na diplomek
jaka se ti libi barva
a dej nam pls svuj blog pokud mas a mi ti tam dame diplomek a taky i do naseho blogu!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama